Сутра у Ликовној галерији отварање изложбе ,,Огледало душе“
2. децембар 2024.КУД гуслара „Марко Миљанов“ организује „Вече гусала и епске поезије“
3. децембар 2024.Мађарски културни центар ,,Непкер” био је домаћин ,,Традиционалних дана свињокоља”. Ова манифестација одржана је по четврти пут, са циљем очувања традиције и обичаја овог поднебља и народа. Припрема хурки, кобасица и чварака, као и традиционални доручак, протекли су у знаку рада, труда и позитивне енергије. Део програма имали су и најмлађи, те су тако израђивали цртеже и украсе којима ће дочекати Деда Мраза, а приређен је и богат културно уметнички програм.
Председник Мађарског културног центра „Непкер“, Жолт Гога, рекао је да ова, сада већ традиционална манифестација, окупља госте из земље и региона, те да су својим присуством „Дане свињокоља“ увеличали и гости из Калоче и Кишкереша:
„Ово је четврти пут да организујемо „Дане свињокоља“ у Кули. Интерес нам је да будемо добри домаћини и да покажемо некадашњу традицију која се одвијала широм нашег насељеног места. Посебно задовољство ми је што имамо госте из побратимљеног града Калоче и Кишкереша и надам се да су уживали у целокупном програму“.
Заменик председника Мађарског културног центра „Непкер“, Карољ Валка, истакао је да је је веома задовољан што ова манифестација у потпуности испуњава своју сврху, а то је очување обичаја и њихово преношење на генерације које долазе:
„Кула је позната по томе да никада није имала неких већих међунационалних инцидената, што је веома похвално. Посебно бих овим путем поздравио наше пријатеље из Калоче, а имамо и много гостију из других места, пре свега из Бачке Паланке тако да су људи са свих страна дошли, а присутна деца имају прилике да искажу свој стваралачки таленат и да виде како су се некада поштовали и одржавали обичаји у нашим крајевима“.
Прилику да посети овај догађај имао је и председник Општине Кула, Дамјан Миљанић, који је рекао да су „Дане свињокоља“ посетили грађани свих националних опредељености који заједно са својим суграђанима мађарске националности уживају у програму и дружењу, што довољно говори у прилог чињеници да је општина Кула локална самоуправа у којој су међусобно уважавање, толеранција и суживот ствар подразумевања и добре праксе:
„Ова манифестација, иако пре свега везана за мађарску националну заједницу, је постала симбол дружења припадника свих националних заједница у општини Кула, што само по себи шаље једну лепу слику и веома је значајно за нашу општину. Ми ћемо и убудуће подржавати овакве манифестације, јер оне у себи садрже међусобно уважавање, толеранцију и чување традиције и обичаја, што је у данашње време нарочито важно“.